Grup Hepsi Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grup Hepsi Fan Sitesi

Grup Hepsi Fan Sitesi

AnasayfaKapıLatest imagesKayıt OlGiriş yap

avril lavigne

YazarMesaj
yasemin-deniz
Mod Adayı
Mod Adayı
yasemin-deniz

RuH hAliM : avril lavigne 1cde452c384064c0d23957766ea1eed3
sevdğin hayvan : avril lavigne 11farezo7yi6
takımın : avril lavigne 2104
♥.•°rep sayısı•.♥ : :
avril lavigne Left_bar_bleue0 / 1000 / 100avril lavigne Right_bar_bleue

avril lavigne Empty
MesajKonu: avril lavigne   avril lavigne Icon_minitimeSalı Ağus. 19, 2008 2:39 pm

AVRIL LAVIGNE Biyografisi - Hayati - yasami - sanatCi hayati

AVRIL LAVIGNE Hayati Yasami Biyografisi
"HiCbir sey ama siradan" Avril Lavigne'i anlatirken kullanilabilecek en kibar soylem bu olsa gerek.

PunkCi bir patenci , dinamik bir ruh ve gerCek asi bir Cocuk. 2 yasinda Cok az Cocuk vardir ki insanlari sesiyle ve karakteriyle bu derece costurabilsin. KuCuk bir kasaba Cocugu , sinifinda bile sakin oturamayan ama kendini gostermek iCin yeterli guvene sahip ve sadece kendi basina New York'a ve Los Angelas'a kadar sarkilarini duyurabilmisti. Daha 17 yasindayken sohreti yakalamak iCin hep onlerde ve hep canli bir Cocuktu ve yine tek basinaydi. " Disari Cikiyorum ve sadece kendim olmaya Calisiyorum. Ne hissediyorsam onu yaziyorum ve baskalarinin ne dusundugu beni hiC ilgilendirmiyor" diye konusuyor Avril. "Hissettigim gibi giyinecegim , hissettigim gibi davranacagim ve hissettigim gibi sarki soyleyecegim"

avril

Avril ilk single Cd'sinde "Let Go" gerCek bir lirik sitilde olmasi gerektigi gibi yuksek tonajlarda vokaller ve kristal-kesin sesler kullanmistir. "Anything But Ordinary" kisiliklere , oz benliklere seslenen bir yapitti. "Complicated" sarkisi ise gitar esliginde olusturulmus basit bir besteydi ve "Anything But Ordinary" dinleyenlerini daha da derinlere yoneltti. "I'm with you" sarkisi Avril'in insancil ve merhametli yonlerini yansitmaktadir. Fakat "Loosing Grip" ve "Unwanted" sarkilari kisiliginde sakli kalmis yenilginin ve reddedilmisligin getirdigi tum Cigliklari yansitir. Avril'in hayat hakkindaki tecrubelerini anlatan sarki ise "My World" ve metafarik "Mobile" yapitlaridir. Avril "Ruyalarimi gerCeklestirmek iCin bu kuskulu yola Ciktim. Butun yerlerin uzerindeyim sanki. Bir oradayim bir burada. Her gun farkli yollardan geCiyorum" diye konusuyor. "Bu benim yasam sitilim , normal bir yasam istemezdim. O zaman sikilirdim."

AVRIL LAVIGNE

Goruluyor ki ; Avril boyle bit vahset iCin yaratilmis. Hep ilginin odak noktasi olmayi isteyen kuCuk bir Cocuk. Napanee , ontario gibi nufusu 5.000 uzerinde olan bolgelerde Cok kolaylikla sohreti yakalayacagi beliydi. " Bunun yapmak zorunda oldugum bir sey oldugunu biliyordum." diye konusuyor Avril. "KuCuk bir Cocukken yatagimin ortasinda oturup kendimi sahnede dusunuyordum , sesimin yukselebilecegi kadar bagirip Cevremde binlerce insanin oldugunu hayal ederdim." Sessizce yatak odasindan Cikti ve sarkilar soylemeye basladi. Onun iCin zaman ve mekanin onemi yoktu , kiliselerde Incil sarkilari soylemeye basladi , Festivallerde vokalcilik yapti , toplantilarda yerel sarkilar soyledi ve zaman zaman yetenek yarismalarina katildi. Butun bu Cabalar Arista Records sirketinin onu kesfetmesine kadar yaptiklariydi.

NYC'ye bir gezide , Avril Antonio LA Reid'in ilgisini Cekti. Antonio "LA" Reid Avril'e Arista firmasiyla bir anlasma yapmasina yardimci oldu. Bundan sonra Avril Manhattan!a tasindi ve cingle CD'si uzerine Calismalarina basladi. Bunu Avril'in yaratici Calismalari takip etti. "Yazmayi Cok seviyorum" diye konusuyor Avril. "GerCekten sikildigimi hissettigimde ve basa Cikamayacagimi dusundugumde hemen gitarima kosuyorum. Gitarim Cogu zaman bana bir terapist gibi geliyor" diye ekliyor.

"New York" Calismasi sirasinda artik tamamen studyoda yasamaya basladi fakat yaptigi Calismalar baslangiCta basari getirmedi. "GerCekten Cok yetenekli insanlarla Calisiyordum ama bunu hissedemiyordum. Yapilan bu Calismalar gerCekte beni yansitmiyordu." diye itiraf ediyor. "Ve sonra albumumun sarki sozlerini baska insanlarin yazmasini istediler ama ben kendim yazmaliydim , kendi muzigimi kendim yazmaliydim. Bu donemler gerCektende stresli zamanlardi. Fakat hiCbir zaman vazgeCmeyi dusunmedim." Bunun yerine Avril sahil kenari bir yer seCti ve Los Angelas'a gitti. Los Angelas ona ihtiyaci olan ortami sagladi.

Avril Las Angelas'da yapimci Clif Magness'le tanisti. "Ve tam aradigim adami buldum" diye anlatiyor. Avril ; ekliyor "Tamamen birbirimize uyum sagladik Cunku sadece beni yonlendirdi, beni anladi ve bana kendi istedigimi yapma izni verdi. "Let Go" ve Magness sarkilari yavas yavas hayran kitlelerini arttirdi ve unlu yapim sirketi Matrixle bir sozlesmeyi beraberinde getirdi. Sarah Mclachan , Dido , Coldplay ,Branaked Ladies ve Sun gibi unlu muzisyenlerle Calisan Network Managment firmasiyla anlasti.

Album tam olarak sohreti yakalamadan Avril mutlu olamadi. "GeCen yillarda gerCekten yazmayi ogrendim."Complicated" aslinda ozel bir insana yazilmis bir sarki degildi. Temelde hayati anlatiyordu , insan ilisliklerini ve birbirini aldatmalarini anlatiyordu" diye konusuyor Avril. Sarkilarinda biri "Losing Grip" eski erkek arkadaslarindan birine yazilmis bir sarkiydi. Bu konu hakkinda Avril soyle soyluyor ; "Eski erkek arkadaslarimdan biriydi ve bana duygusal yonden istedigim hiCbir sey vermedi" Avril guluyor ve ekliyor; "Simdi bu benim iCin hiC de sorun degil.Onun sayesinde guzel bir sarkim oldu !"

Simdi Avril'in albumu tamam ve sahneye Cikip sarkilar soyleyip Calmak iCin sabirsizlaniyor. Erkeklerle skate yaparken Cevresine bakip gulumsuyor ve bu hali ile alay ediyor. Bu halinin Cocuklugundan farkli olmadigini dusunuyor ve ekliyor ; "Her zaman yaramaz bir Cocuktum ve sanirim hala oyleyim. Kisin hokey oynardim , yazlari da basketbol. Erkeklerle oynamayi Cok severdim."

Fakat Avril'in muzigi hem bayanlara hem de erkeklere hitap edecek kapasitede ve birkaC maceracinin dinleyebilecegi muzigin de otesinde bir yerlerde.Ve tum insanliga ulasmayi hedefleyen bir yerlerde. "Disarida , onlarin yaninda olmak iCin daha fazla sabrim kalmadi.Butun dunyaya Rock'u dinletmek istiyorum. Insanlarin, yaptigim muzigin gerCekligine ,durustlugune ve gerCekten kalbimden geldigine inanmalarini istiyorum.

Avril Hakkinda Bilinmeyenler:
*Okuldayken ogretmenlerinin bas belasiymis:"Cok asi bi kizdim.Ogretmenlerim benden nefret ederdi!"
*Bileginde uzerinde "Deryck"'in "D" si olan pembe bi kalp dovmesi var.
*100'den fazla Converse'i var!!!
Avril Ramona Lavigne (d. 27 Eylul, 1984, Napanee, Ontario), Kanadali sarkici ve soz yazari. Avril Lavigne, 27 Eylul 1984'te Napanee adinda Canada' nin nufusu 5000 civarinda olan kuCuk bir kentinde dunyaya geldi. 14 yasindayken annesinin aldigi gitarla kendi sarkilarini yazmaya ve soylemeye basladi. Zaman geCtikCe Napanee' den sikilmaya baslayan Lavigne, sarkilarini bir videoya kaydetti ve plak sirketlerine gonderdi. Bunu yaparken de bir sonuC Cikmasini beklemedigini gunumuzde de dile getirmekte Bir sure sonra New York Records ona bir Demo yapmasi iCin sans taniyacagini belirten bir mektup gonderdi ve Avril Napanee' den Cikmak iCin gerekli olan bilete kavusmus oldu..

Studyoda Calistigi gunlerden birinde Arista Records' tan gelen biri onu Cok begenerek vakit kaybetmeden Arista Records Baskaniyla tanistirdi ve tanismanin devaminda imzalanan bir sozlesme ile yetenegin sansla bulusmasi gerCeklesmis oldu. Vakit kaybetmeden bir ekip toplantisi duzenlendi ve birCok hit parCa Calismasinda imzasi bulunan Matrix Grubu Avril Lavigne iCin sarki sozleri yazdi. 2002 yilinda Avril Lavigne Dunya Capinda 14 Milyon satan Let Go albumuyle birCok odul aldigi gibi sekiz dalda da Grammy Adayligini elde etti..

Bir anda yakaladigi sohret Avril Lavigne' nin basini dondurmedi. Evde, sokakta, alisveriste nasilsa sahneye de ayni sekilde rahat Cikiyordu. Diger starlar turneye Cikarken kostumlerini ayri bir Tirla tasitirken, Lavigne her normal insan gibi kendisine sadece bir valiz hazirliyordu..Buyuk basarilar elde etmesine ragmen Let Go oldukCa yapay kosullarda uretilmis, kendi muzik zevkini yansitmaktan uzak bir albumdu. Avril Lavigne iCin onemlisi basindan beri kendi sarkilarini yazmak, bestelemek; Pop kulturunun fabrikasyon uretim tarzindan mumkun oldugunca uzak durmak istiyordu. Ancak yaptigi yatirimi garanti altina almak isteyen Plak Sirketi albumun soz ve beste kismiyle ilgili tum Calismalari yine Matrix grubuna emanet etti. Matrix Grubunun elinden Cikan ve tam anlamiyla bir hit olan Complicated, birkaC satir disinda Avril' i yansitan bir Calisma olmadi ve kendisi de zaten bu sarkiyi hiCbir zaman Cok severek soylemedigini dile getirdi.

Pink ve Christina Aguilera' nin ikinci ve daha kisisel albumleri iCin Linda Perry ile Calismalari gibi Avril lavigne' de ikinci albumu iCin kendisine akil hocasi olarak 1997' den bu yana uC album Cikarmis, Kanadali sarkici, piyanist ve soz yazari Chantal Kreviazuk' u seCti. BaslangiCta, bir duzine sarki yazmak iCin sozlesmemislerdi; fikir alisverisinde bulunmak iCin Cikilan birkaC yemek, iki - uC hafta kadar suren sarki sozu yazma seansina kendiliginden donustu ve albumde yer alan bes sarkiyi birlikte yazdilar.

"Bir anda kardes gibi olduk" diyor Kreviazuk' la iliskisinden bahsederken Avril. "Bazen annem gibi oldu, Cok iyi bir arkadaslik kurduk, Tanri' nin onu Cok iyi bir sebeple hayatima soktugunu dusunuyorum."

Avril, Kreviazuk ile birlikte Let Go soz yazimi seanslarindan farkli olarak, daha yaratici bir ortamda Calisti. Bu sureCte ilk kez kendisinde varolan soz yazarligi yetenegini tanidi, yeni yonlerini kesfetmis oldu. Bunun yani sira bu Calismalar sirasinda Cok eglendigini de anlatan Avril "Bazen birsey yazip getirdigimde, o bana 'bu bes para etmez' diyordu, ayni seyi bende ona yapabiliyordum. Birlikte Calisan insanlarin birbirlerine boyle sozler soyleyebilmesi tuhaf birsey ama biz bunu yapabiliyorduk. Ben dusundugum herseyi ona soyleyebiliyorum ve o bana hiCbir zaman kendimi .......... gibi hissettirmedi, Cok rahat Calistik." diyor. Avril ayni sekilde, albumunun iki sarkisinin altinda imzasi bulunan Evanescence' in gitaristi Ben Moody ile de Calismalar sirasinda siki bir dostluk kurdu

Bu sekilde tamamen yaratici ortamlarda Calisilarak uretilmis, sozleri daha derin, soundu daha orijinal bir albumle karsimizda Avril Lavigne.. Ilk albumunu Cok sevip, ikincisinde benzer bir muzikle karsilasacaklarini dusunenler hayal kirikligina ugrayabilirler ama duyduklari bu yeni muzikten daha Cok keyif alacaklarina hiC suphe yok.

burnout adli oyunda son single'i girlfriend'in japonca ve ispanyolca nakaratli bolumleride bulunmaktadir

Avril Lavigne yeni albumunu 2007 Nisan ayinda yayinlayacak.Albumun adi ise The Best Damn Thing.

SanatCinin her iki albumu, "Let Go" ve "Under My Skin" birCok ulkede en Cok satan album olmustur.

Avril Lavigne, 27 Eylul 1984'te Napanee adinda Canada' nin nufusu 5000 civarinda olan kuCuk bir kentinde dunyaya geldi. 14 yasindayken annesinin aldigi gitarla kendi sarkilarini yazmaya ve soylemeye basladi. Zaman geCtikCe Napanee' den sikilmaya baslayan Lavigne, sarkilarini bir videoya kaydetti ve plak sirketlerine gonderdi. Bunu yaparken de bir sonuC Cikmasini beklemedigini gunumuzde de dile getirmekte Bir sure sonra New York Records ona bir Demo yapmasi iCin sans taniyacagini belirten bir emktup gonderdi ve Avril Napanee' den Cikmak iCin gerekli olan bilete kavusmus oldu..

Studyoda Calistigi gunlerden birinde Arista Records' tan gelen biri onu Cok begenerek vakit kaybetmeden Arista Records Baskaniyla tanistirdi ve tanismanin devaminda imzalanan bir sozlesme ile yetenegin sansla bulusmasi gerCeklesmis oldu. Vakit kaybetmeden bir ekip toplantisi duzenlendi ve birCok hit parCa Calismasinda imzasi bulunan Matrix Grubu Avril Lavigne iCin sarki sozleri yazdi. 2002 yilinda Avril Lavigne Dunya Capinda 14 Milyon satan Let Go albumuyle birCok odul aldigi gibi sekiz dalda da Grammy Adayligini elde etti..

Bir anda yakaladigi sohret Avril Lavigne' nin basini dondurmedi. Evde, sokakta, alisveriste nasilsa sahneye de ayni sekilde rahat Cikiyordu. Diger starlar turneye Cikarken kostumlerini ayri bir Tirla tasitirken, Lavigne her normal insan gibi kendisine sadece bir valiz hazirliyordu..
Buyuk basarilar elde etmesine ragmen Let Go oldukCa yapay kosullarda uretilmis, kendi muzik zevkini yansitmaktan uzak bir albumdu. Avril Lavigne iCin onemlisi basindan beri kendi sarkilarini yazmak, bestelemek; Pop kulturunun fabrikasyon uretim tarzindan mumkun oldugunca uzak durmak istiyordu. Ancak yaptigi yatirimi garanti altina almak isteyen Plak Sirketi albumun soz ve beste kismiyle ilgili tum Calismalari yine Matrix grubuna emanet etti. Matrix Grubunun elinden Cikan ve tam anlamiyla bir hit olan Complicated, birkaC satir disinda Avril' i yansitan bir Calisma olmadi ve kendisi de zaten bu sarkiyi hiCbir zaman Cok severek soylemedigini dile getirdi.

Pink ve Christina Aguilera' nin ikinci ve daha kisisel albumleri iCin Linda Perry ile Calismalari gibi Avril lavigne' de ikinci albumu iCin kendisine akil hocasi olarak 1997' den bu yana uC album Cikarmis, Kanadali sarkici, piyanist ve soz yazari Chantal Kreviazuk' u seCti. BaslangiCta, bir duzine sarki yazmak iCin sozlesmemislerdi; fikir alisverisinde bulunmak iCin Cikilan birkaC yemek, iki - uC hafta kadar suren sarki sozu yazma seansina kendiliginden donustu ve albumde yer alan bes sarkiyi birlikte yazdilar.
"Bir anda kardes gibi olduk" diyor Kreviazuk' la iliskisinden bahsederken Avril. "Bazen annem gibi oldu, Cok iyi bir arkadaslik kurduk, Tanri' nin onu Cok iyi bir sebeple hayatima soktugunu dusunuyorum."

Avril, Kreviazuk ile birlikte Let Go soz yazimi seanslarindan farkli olarak, daha yaratici bir ortamda Calisti. Bu sureCte ilk kez kendisinde varolan soz yazarligi yetenegini tanidi, yeni yonlerini kesfetmis oldu. Bunun yani sira bu Calismalar sirasinda Cok eglendigini de anlatan Avril "Bazen birsey yazip getirdigimde, o bana 'bu bes para etmez' diyordu, ayni seyi bende ona yapabiliyordum. Birlikte Calisan insanlarin birbirlerine boyle sozler soyleyebilmesi tuhaf birsey ama biz bunu yapabiliyorduk. Ben dusundugum herseyi ona soyleyebiliyorum ve o bana hiCbir zaman kendimi .......... gibi hissettirmedi, Cok rahat Calistik." diyor. Avril ayni sekilde, albumunun iki sarkisinin altinda imzasi bulunan Evanescence' in gitaristi Ben Moody ile de Calismalar sirasinda siki bir dostluk kurdu

Bu sekilde tamamen yaratici ortamlarda Calisilarak uretilmis, sozleri daha derin, soundu daha orijinal bir albumle karsimizda Avril Lavigne..
Ilk albumunu Cok sevip, ikincisinde benzer bir muzikle karsilasacaklarini dusunenler hayal kirikligina ugrayabilirler ama duyduklari bu yeni muzikten daha Cok keyif alacaklarina hiC suphe yok..

avril lavigne
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» avril